Шановні друзі!

 

У кожного з Вас природно виникає маса питань відносно школи, до якої Ви наважитесь віддати своє улюблене чадо. Сподіваємось, що на багато з них Ви знайшли відповіді на нашому сайті та у стрічці ФБ-групи школи. Далі ми систематизуємо найпоширені запитання та дамо відповіді на них.

Засновники школи «Сонячний Острів»

FAQs

А що далі?


Так, Школа наша початкова. Ми сподіваємось, що з особливою атмосферою любові до дітей та виховання вільних та уважних до навколишнього світу особистостей. Тому і питання, щоб діти не розгубили всі свої набуття далі у звичайних школах. По-перше, ми впевнені, що, саме в цей час (6-10 років) формується той самий стрижень особистості, який дозволить далі нашим випускникам тільки розвивати свої таланти та йти вже впевненим шляхом розвитку. І що зовнішньому середовищу буде дуже важко протистояти цій цілеспрямованій особистості. По-друге, наша старша донька йде в 2018р. в сьомий клас. Змінює вже четверту школу (державні та приватні). Та ми такі невгамовні, що ніяк не можемо знайти «свою» за концепцією, реалізацією та викладачами. І вирішили зробити свою «спробу пера» в середній школі. Цього чи наступного року, як зберемо однодумців навколо. То, є плани відпрацювати наші ідеї для подальшого розвитку Сонячного Острова до закінчення початкової ланки існуючими першачками. Приєднуватись до якоїсь-небудь існуючої концепції приватних шкіл поки не плануємо. Для нас ця школа – не бізнес, а творчий та дуже особистий проект
Чи є у Вас ліцензія від МінОсвіти?


Поки – ні. І перш за все тому, що ми не хочемо витрачати зараз сили на боротьбу з чиновниками від Освіти, які нас не розуміють аж ніяк. Готувати для отримання Ліцензії якісь нікчемні документи, які нічого спільного з концепцією альтернативної освіти не мають, – краще ми подаруємо цей час нашим дітям. Ми не плануємо значного росту, а 20-25 дітей ми можемо атестувати і у існуючому державному закладі, як це робимо зараз. Без додаткового навантаження на дітей та викладачів. Всі наші діти проходять щорічну державну атестацію на території школи та отримують всі необхідні офіційні документи державного зразка в кінці учбового року. Програму середньої освіти за державними стандартами ми з Вами повинні давати нашим дітям за Конституцією України, тому тут шансів нема. Та наші учні без проблем ії засвоюють, витрачаючи на це набагато менше часу, ніж в звичайній школі. Тільки матеріал ми викладаємо по іншому, та зосереджуємось у освітньому процесі в цілому на іншому
Чи є професійна педагогічна освіта у викладачів школи?


Так, у основних викладачів є. Але ми не вимагаємо цього. З нашої точки зору, викладати програму початкової школи може кожен з Вас. І це підтверджують щодня батьки наших дітей, приймаючи безпосередню участь у освітньому процесі – уроки, майстер-класи, гуртки, екскурсії, т.ін. Ви б бачили, які вони виходять після цих занять позитивно заряджені! А діти – щасливі! Головне для нас – творчі та натхненні своєю працею люди, відкриті до всього та безмежно активні, люблячі дітей. Багато з викладачів, що приходять до наших учнів – саме такі і ми щиро їм вдячні за частку душі, що вони залишають тут. Не всі вони – педагоги за освітою, але всі вони - освітяни «від Бога»
За якою програмою йде викладання?


Ми додержуємось стандартної державної програми Нової Української Школи. Використовуємо її, як орієнтир необхідних академічних досягнень учнів в кінці року для успішного проходження державної атестації. Як Ви вже могли зрозуміти, дуже багато уваги приділяється творчим заняттям. Професійні креативні педагоги ведуть декоративно-прикладне мистецтво та живопис, музику. Ці програми авторські, які об’єднують сучасний світовий досвід.
Мовні питання.


Якою мовою йде викладання? Звичайно – українською. Але ж спілкуються діти в школі мовою своєї сім’ї і чудово один одного розуміють. Для них це зовсім не питання. Що з російською мовою? Багато з дітей використовують ії в школі як рідну. Багато батьків проводять свої уроки також російською, тому що вона для них зручніша. Все це не є проблемою. Батьки можуть приділити цьому питанню додаткову увагу вдома, якщо воно важливо для їх сім’ї. Якогось викладання російської мови в школі нема, це повинно стати цілеспрямованим запитом конкретної дитини у більш дорослому віці і ми будемо на нього реагувати, як на будь-який інший запит щодо розвитку учня. У будь-якому разі, російська література є дуже вагомою часткою світового мистецтва і ми обов’язково будемо використовувати її шедеври в освітньому процесі поряд з українськими та інших країн. Чи є, та як часто англійська мова та за якою програмою? Звичайно. Володіння іноземною мовою в сучасному житті – дуже важлива річ. Наші діти відкриті до спілкування, для них немає жодних кордонів. І дати їм цей інструмент ми просто зобов’язані. Займаємось англійською майже щодня у групах до 6 дітей. З другого семестру 1-го класу використовуємо підручники Pearson Island. Чи викладаєте другу іноземну? Плануємо викладати польську мову з другого класу.
Чи є фізкультура?


В школі дуже багато спортивних активностей. Кожен ранок починається з музичної рухливої зарядки, приймають участь із задоволенням всі, в т.ч. вчителі. Гуртки з сучасного танцю, спортивної гімнастики, тхеквондо – всі вони мають фізкультурну складову. Кожен день без винятку діти проводять на свіжому повітрі, через день – на спортивному майданчику.
Харчування.


Звідки їжа? Скількі разів на день годуєте? Чим? Годуємо дітей 3 рази на день. Об 11-й – фруктовий сніданок, чай, какао. О 13-й – смачний обід, який готують турботливі руки у приватному дитячому садочку, поруч зі школою (суп, салат, друга страва, питне) – концепція та приблизне меню зможете найти у файлі на сторінці Початкова школа. О 16-й – полуденок (домашня випічка, молочні продукти). Вегетаріанське харчування також передбачене. Звертаємо увагу, що діти повинні поснідати вдома до школи. Це дуже важлива річ, бо інтенсивність занять висока і діти мусять брати десь фізичну енергію.
З якого віку приймають дітей?


Дуже бажано з повних 6 років. Все залежить від психологічної готовності дитини до навчального процесу в принципі та наявності емоційних та фізичних сил, щоб дитина не «відключалась» посередені дня. Тобто, це індивідуально. Наш досвід показує, що раніше 6 років не треба дитину штовхати в школу, їй може бути елементарно тяжко, хоч і цікаво. При цьому, вільне володіння англійською чи вміння складати двозначні числа – зовсім не є показником готовності дитини до повноцінного навантаженого учбового процесу. На етапі прийому в школу ми наполягаємо на перебуванні дитини влітку 1 тиждень в таборі, де наші викладачі та психолог зможуть спостерігати за дитиною впродовж цілого дня та надати свої рекомендації. Після цього, в індивідуальній співбесіді визначаємось з батьками. В будь-якому разі ми захищаємо інтереси дитини. Темп розвитку у кожного свій і це потрібно мати на увазі.
Скільки коштує навчання?


Відповідь Ви знайдете в доданому документі «Умови навчання». Є вони і в «Угоді про співпрацю»(це такий у нас Договір з батьками)
Розклад занять?


Зразок розкладу занять можна знати у прикріпленому файлі. На кожен тиждень вчителі публікують теми занять по всім урокам – корисно для дітей, які пропускають школу, щоб пропрацювати теми вдома. Логіка розкладу наступна. Після ранкової руханки та ранкового кола два блоки занять – перший творчий по групах, другий академічний по класам. Після обіду – прогулянка на свіжому повітрі. Самостійна підготовка (виконання індивідуальних завдань за темами сьогоденних уроків, чи опрацювання пропущених тем з вчителем). Далі – різноманітні гуртки за інтересами. Зверніть увагу, що є заняття на розвинення логіки: програмування з 1-го класу, шахи; пізнання навколишнього світу: программа з експериментальної науки, природознавство, в т.ч. на природі, багато екскурсій до музеїв та реальних виробництв; направлені на розвиток уяви та мовлення: казкотерапія та зв’язне мовлення.
Чи можливо відвідувати тільки першу половину дня?


Так, але вартість буде незмінною. Формат школи – повного дня, відповідно побудована і вся програма дня. Діти, які відсутні у другій половині дня вимушені займатись самопідготовкою вдома.
Чи сплять діти в школі?


Ні. Зазвичай діти в цьому віці вже не сплять посеред дня. Але у багатьох з них в перші півроку виникає реальна фізична та емоційна втома. Тому вони в будь-який час можуть піти в ігрову кімнату та прилягти відпочити на великому пуфі, вкрившись пледом. Дуже популярний для цього наш бібліотечний куточок
Як діти ходять в басейн і на зовнішні гуртки?


Один з викладачів чи волонтерський батько/мати відводить учнів, які йдуть на відповідний гурток, та забирає до школи. При цьому, він контролює як діти одягнені. В басейн ми волонтерському батьку оплачуємо також абонемент  Беспосередньо з басейну (він наприкінці дня) дітей забирають батьки. Після тхеквондо діти обов’язково чаюють та охолонути перед поверненням. Басейн та решта гуртків знаходяться в радіусі 5-15хв. прогулянки по зеленій зоні за межами доріг.
Чи працює школа літом?


Так, в школі працює денний табір. Ознайомитися з умовами та програмою Ви можете на інтернет сайті Школи www.sunland.org.ua
Які ще активності організуєте?


По-перше, хочемо зазначити регулярні екскурсії школярів – 2-3 на місяць. По-друге, спільні вечірні свята батьків з дітьми. По-третє, спільні виїзди взимку на лижах та влітку на море. Зустрічі з психологом (тематичні - разом, та в форматі індивідуальних консультацій). Заходи арт- чи музичної терапії для дорослих. Багато того, що ще шукаємо та обов’язково будемо запускати на базі Школи.
Які соціальні навички дитини розвиваєте?


Регулярні майстер-класи від батьків – рукоділля, кулінарія, вирощування квітів та овочів; робота з інструментом.
Як виховуєте соціальну відповідальність?


Тут безліч активностей. З них одна фактично інтегрована в життя Школи – роздільний збір сміття та компостування органічних відходів – ми практично нічого не викидаємо. Регулярно влаштовуємо благодійні ярмарки, на які діти власноруч щось готують, а потім самі продають; виручені кошти відправляємо на допомогу дітям, які її потребують (онкохворі, з вадами серця, тощо).

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now